Tel: +90 (262) 323 02 02

BÖLÜMLERİMİZ

Plastik Cerrahi

Güzel ve genç görünmek hemen herkesin arzusudur. Estetik cerrahi, kişinin güzellik algısındaki kırılmalarda ve bu nedenle özgüven kaybında devreye girer. Güzelliğin ve genç görünümün daim olmasını, mümkün olduğunca sürmesini sağlamak estetik cerrahın ellerindedir. Ameliyat veya ameliyat dışı tedavi olacağınız estetik cerrahı sadece web sayfasından ve sosyal medyadan belirlemek, çok sağlıklı bir yöntem değildir. Hastanın doktor ile yüz yüze görüşmesi, detaylı bilgi alış verişi sayesinde gerçek bir güven ilişkisi kurulabilir. Tecrübeli ve alanında uzman bir estetik cerrah derdinize deva olabilir.

HİZMETLERİMİZ

Burun Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Yüz Germe

Göz Kapağı Estetiği

Alın Germe Kaş Kaldırma

Karın Germe

Fazla Yağların Alınması

Yağ Enjeksiyonu 

Popo Estetiği 

Bacak Estetiği

Meme Büyütme

Meme Küçültme

Meme Dikleştirme

Meme Asimetrisi

Erkek Meme Estetiği( Jinekomasti) 

 

 

Burun Estetiği

Estetik cerrahi kişinin görünümünü düzeltmeyi amaçlar. Estetik burun cerrahisi veya “RİNOPLASTİ”, görünümü düzeltmek için burnun tekrar şekillendirilmesidir. Rekonstrüktif rinoplasti, doğumsal bozukluk veya yaralanma sonucu oluşmuş şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılır. Ameliyat sonrası çok bozulmuş, adeta tahrip olmuş burunlarda da rekonstruktif cerrahi gerekebilir. Rinoplasti aynı zamanda içerdeki şekil bozukluğundan kaynaklanan burun tıkanıklığını rahatlatmak amacıyla yapılan ameliyatla birlikte de yapılabilir.
 
RİNOPLASTİ İÇİN UYGUN  ADAYLAR

Rinoplasti için önerilen en erken yaş, burun büyümesinin %90’ının tamamlandığı, 16-17 yaşlarıdır. Biz, kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşı uygun buluyoruz. Daha ileri yaşlardaki kişilerde kararı etkileyen değişken, yaştan ziyade sağlık durumudur.

Aşağıda belirtilen durumlardan herhangi biri sizde var ise, rinoplastiyi düşünebilirsiniz:

    Burnunuz yüzünüz için çok büyük görünüyor ise,
    Burnunuzun profil görüntüsünde darbe ya da çöküntü var ise,
    Burnunuzun önden görüntüsü çok geniş ise,
    Burun ucunuz sarkık ise,
    Burun ucunuz kalın ve geniş ise,
    Burun delikleriniz geniş ise,
    Burnunuzda çarpıklık ya da yamukluk var ise,
    Önceki bir kaza burnunuzda asimetriye neden oldu ise,
    Burnunuzda nefes almanızı engelleyen tıkanma var ise

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak estetiği 

 Kepçe kulak şekil bozukluğu kulağın doğuştan tek yada çift taraflı olarak kafatasından geniş bir açıyla ayrılması ve kıvrımlarının olmamasıdır. Kepçe kulak en sık görülen şekil bozukluğudur. Diğer sık anomaliler kulak önünde fazladan bir çıkıntı olması yani aksesuar bir kulak çıkıntısının olması, kulağın kepçesinin büzülmüş ve sıkışmış olması yani "constricted ear" deformitesi, yada kulağın hiç olmamasıdır. 

Çocuklar ilkokul çağında bu problemden çok rahatsız olabilirler. Bazen kepçe kulaklı çocuklar arkadaşları arasında alay konusu da olabilir. Aileler kepçe kulaklı çocukların okuldaki bu durumunu yakından takip etmelidir. Bir psikolojik travma gelişmeden cerrahi tedavi için uzman görüşü alınmalıdır. Kepçe kulakları olan bir insan ile normal kulakları olan bir insanın çoğunlukla kulak büyüklüğü aynıdır. Sorun sadece kulak kıkırdaklarının şekli ile ilgilidir. Kulak kıvrımları tek taraflı, ya da çift taraflı oluşmamıştır.

Kulak Estetik | Kepçe Kulaklarda problem nedir ?
Kepçe kulaklı hastalarda: Kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden daha geniş olabilir. Bu kulağı dışarıya doğru açık gösterir. Özellikle arkadan bakılınca bu daha da belirgindir. Kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlar oluşmamıştır ve kulak dümdüz gözükür.

Bu ameliyat en erken kaç yaşında yapılabilir?
Psikolojik travmadan koruma amaçlı olarak. 5 yaşından itibaren kulak estetiği ameliyatı yapılabilir. Bu operasyondan önce çocuklarla çok iyi konuşmak ve bilgi vermek gerekir.

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı nedir ?

Yüz germe ameliyatının bir diğer adı da “Rhytidectomy”dir. Yüz germe ameliyatıyla yüz ve boyun derisindeki ve yumuşak dokulardaki sarkıklık giderilir; varsa çene altındaki yağlanma ortadan kaldırılır.
Yüz germe ameliyatına aday ideal kişiler, yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş , başka sağlık problemi olmayan 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. Yüz germe ameliyatıyla birlikte yüzün daha güzel ve daha genç görünmesi için, burun ve gözkapakları estetiği, alın düzeltme,kaş kaldırma ameliyatları da yapılabilir. İnce kırışıklıklar için dolgu maddelerinin enjeksiyonu (yağ, hyalurinik asit vb) veya peeling (mekanik,kimyasal,lazer) yapılabilir.

Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olmasıyla birlikte, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir ve-veya fazla görülen yağ kitlesi alınır. Böylece hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanır. Üst göz kapağında kapak kıvrımı içinde iz kalır ve sadece çok yakından bakıldığında görülebilir. Alt kapakta ise kirpiklerin hemen altında bir iz kalır, izin devamı yan tarafta normal deri çizgisi gibi durur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir.

Bu ameliyat kimlere yapılır ?

Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmeye başlamış, başka sağlık problemi olmayan kişilere yapılabilir.

Alın Germe Kaş Kaldırma

Estetik alın ve şakak germe (kaş kaldırma) ameliyatı nedir?

Alında ,normalde derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren enine çizgiler mevcuttur. Kaşlar arasında bu çizgiler dikey bir hal alır. Alın cildi de yüz cildinde olduğu gibi yaşın ilerlemesine paralel olarak gevşemeğe,sarkmağa başlar ve mevcut çizgiler derinleşir. Zamanla kaşlar aşağı doğru iner ve kişide yorgun bakışlı bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Kötü beslenme, sigara, düzenli olmayan yaşam tarzı, stress, hava kirliliği, cilt bakımlarının yetersiz yapılması veya hiç yapılmaması, yerçekimi etkisi ve mimikler estetik açıdan rahatsızlık verici bu sonucu kolaylaştırır.
 
Kimler bu ameliyat için iyi bir adaydır ?

Bu ameliyat genellikle 40 yaşın üzerindeki, başka sağlık problemi olmayan erkek ve kadın hastalara uygulanır. Alın germe ameliyatı ile alındaki çizgiler minimal hale getirilir. Göz üzerine doğru sarkmış olan kaşların kaldırılarak olması gereken yere getirilmesi sağlanır ve kişiye diri bir bakış kazandırılır, aynı anda gözlerin yanındaki çizgilerin bir bölümü de bir ölçüde giderilebilir. Fazla miktarda sarkıklık varsa ve deri çıkarılması gerekiyorsa klasik alın germe yöntemi uygulanır. Klasik yöntemde saç çizgisinin 4-5 cm. kadar gerisinde taç tarzında bir iz kalır, ancak bu iz saçlı deri içinde gizlenir. Ancak bu yöntem uygulandığında saçlı deride uzun süren geçici his kaybı olur. Kaşları normal yerine getirmek için yapılan kaş asma ameliyatı alın germe ameliyatı ile iç içe bir ameliyattır. Ayrıca kaş asma ameliyatına gerek yoktur. Sadece şakak bölgesinden girilerek kaşların asılması ve kısmen alın gerilmesi tercih edilen bir yöntem değildir.

 

Karın Germe

Karın germe diğer bir değişle Abdominoplasti ameliyatı karın duvarı gevşekliği ile birlikte yağ fazlalığı olan kişilere yapılır. Yarar Görecek Kişiler Kimlerdir ? Diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut kontürleri düzgün olan kadın ve erkekler bu ameliyat için adaydır. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda faydalıdır. Kilo vermeye niyetli hastaların bu ameliyatı ertelemesi gereklidir. Doğum yapmaya niyeti olan hanımların da bu ameliyatı doğum sonrasına ertelemesinde yarar vardır.

 

Fazla Yağların Alınması

Erişkin insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar .Bu da kilo artışı ile sonuçlanır .Beslenme alışkanlıkları ve yaşam biçimi insanların kilo alıp vermelerinde en önemli faktörlerdir. Yağlanma şekli kişiden kişiye değişebilir. Bölgesel artış olarak ortaya çıkabilir.
Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz ve düzenli bir yaşam tarzı gereklidir. Ancak,  buna rağmen kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Karın, bel, kalça, uyluk dış ve iç tarafı, diz gibi vücudun belli bölgeleri diyet ve egzersize dirençli yağ birikim bölgeleridir.

Liposuction (Liposakşın) nedir ?

Lliposuction,vücudun belli bölgelerindeki yağ birikimlerinin özel bir vakumla veya özel enjektörlerle emilerek, vücuttan yağların uzaklaştırılması ameliyatıdır. Liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir. Yağlanmadan dolayı bozulan vücut şeklinin (konturunun) düzeltilmesi sğlanır.
Liposuction ameliyatında yağlanma bölgesine , hazırlanan bir solüsyon enjeksiyonu yapılır. Daha sonra bu bölgeye en uygun konumdan yağ alınabilecek şekilde bir veya birka 3-5 mm kesiler yapılır. Bu deliklerden 3-6 mm kanül ( boru şeklinde) yardımıyla vakum cihazı veya özel enjektörlerle yağ alma işlemi yapılır. Son yıllarda ultrason yardımlı teknikler de kullanılmaya başlanmıştır.
Liposuction ile derin katlardaki fazla inatçı yağlar alınmakla birlikte, son 1 0 yıl içinde geliştirilen yüzeyel liposuction yada liposculpture adı verilen yöntemle kontur düzensizliğine neden olan yağ birikimleri de giderilebilmektedir .Liposculpture tekniği ayrıca deri sarkıklıklarının giderilmesi ve inatçı selülitlerin yok edilmesinde kesin sonuç veren bir yöntem haline gelmiştir .
Klasik liposuction işlemi ilk yapıldığı 1970 li yıllarda kullanılan kanül çaplarının oldukça geniş ve keskin olması ve kullanılan vakum cihazlarının yeterli olmaması nedeniyle ciddi sorunlara neden olmuştur. İşlem vücutta önemli derecede sıvı ve elektrolit kaybına neden olabilmektedir .Bu ameliyattan sonra yaşamım yitiren hastalar olmuştur. Bu sorunlar günümüzde geride kalmıştır. Son 10 yıldır uygulanmakta olan teknikler ile liposuction vücut kontur düzeltimindeki vazgeçilmez yerini almıştır. Amaç zayıflatma değil, kontur düzeltme olduğu sürece, iyi seçilmiş hastada, hastane koşullarında iyi uygulanan teknikle, emniyet sınırı aşılmadığı takdirde herhangi bir riski olmayan bir ameliyattır. Günümüzde emniyet sınırı değişik kaynaklarda 2,5- 4,5 litre olarak kabul edilmektedir. Daha fazla miktar da yağ alanlar vardır. Bu durumda hastanın sıvı ve elektrolit dengesini tamamlayacak önlemler alınır, bazen kan nakli gerekli olabilir. Morbid obezite denilen aşırı şişmanlıkta hastalarda gerekli önlemler alınarak tek seansta 28 litreye kadar yağ alınması uygulanabilir hale gelmiştir.

 

Yağ Enjeksiyonu 

Yağ Enjeksiyonu
Yağ enjeksiyonu aslında yağ grefti transferidir. Yağ dokunun vücudun bir bölgesinden bir başka bölgesine aktarılması işlemidir. Greftler aktarıldıkları bölgedeki atar ve toplar damarlarla bağ kurarak yaşamaya başlarlar. Bu greftlerin yaşama yüzdeleri greft olarak aktarılan dokunun ne olduğuna bağlı olarak değişir. Yağ greftlerinde yaşama yani kalıcılık oranı kişiden kişiye değişmekle beraber % 30 - %40 oranında gerçekleşir.

Estetik cerrahide kullanılan yağ greft transferine yağ enjeksiyonu denmektedir. Yağ enjeksiyonu vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun başka bir bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Genellikle vücudun çökük olan kısımlarını şişirmek, doldurmak, çökük yara izlerini düzeltmek, dudak kalınlaştırmak, penis kalınlaştırmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve kalça büyütmek için uygulanır. Dudakların kalınlaştırılması, yanaklardaki çökük alanların şişirilmesi, kırışıklıkların giderilmesi, çarpık bacak düzeltilmesi, el sırtının derisinin kalınlaştırılması, kalça büyütme,  meme büyütme ve yara izlerinin çöküklüklerinin giderilmesi amacı ilede sıklıkla kullanılmaktadır.

Popo Estetiği 

Popo bölgesi erkeklerde ve kadınlarda farklı bir anatomik duruş gösterir.

Erkeklerde  poponun  az belirgin olması,geniş ve çıkıntılı olmaması istenen bir özelliktir. Erkekler de popo estetiği konusunda zaman zaman Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlarına müracaat etmektedir. Genellikle erkekler popolarının normalden büyük geniş ve çıkıntılı olması şikayeti ile  müracaat ederler.

Poponun normalden büyük olduğu  durumlarda  tedavi  olarak  liposuction  yöntemi ile  o bölgeden yağların alınması popoda bir miktar küçülme sağlar. Kadınlar popo estetiği konusunda erkeklere göre daha duyarlıdırlar.  Kadınlarda poponun normalden küçük, dar, sarkık ve düz olması önemli bir rahatsızlık kaynağıdır.

Bacak Estetiği

Plastik Cerrahinin uygulama alanlarından biriside bacakların kalınlaştırılması ya da şekillendirilmesidir. Bacaklar yalnızca yürümeyi sağlayan organlar değil, vücudu bütün olarak düşündüğümüzde  estetik açıdan önemi büyüktür. Uzun ve şekilli bir bacaklar her zaman aranılan bir özellik olmuştur.  Kadınlar özellikle çarpık bacak, eğri bacak ya da çöp bacak gibi tanımlamalara karşı çok duyarlıdırlar. Kemiklerle ilgili  bozukluklardan  kaynaklanan ve daha çok ortopedinin ilgi alanında olan patolojileri hariç tutarsak, özellikle bacağı oluşturan yumuşak dokulardaki orantısızlıklar nedeniyle  bacaklar eğri ya da çarpık bir şekilde algılanabilir.Bu şekilde bacaklara sahip olan kadın ya da erkeklerde bu durum önemli bir stres kaynağı olarak kendisini gösterir. Vücut imajında bozukluğa yol açan bu durum kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkileyebilir. Birçok genç kadın bu durumdan dolayı etek giymekte zorlanır ve bacaklarının açıkta kaldığı yüzme ya da diğer bazı spor aktivitelerinde isteksizlik ve rahatsızlık hissederler.Bacakların eğri ya da çarpık algılanmasının  nedeni genellikle  yapısal  farklılıklardan ve ailevi nedenlerden kaynaklanabilir. Bacakların özellikle iç kısımlarında kas dokularında ya da yağ dokularında kısmi yetersizlik olması bacakların eğri gözükmesine neden olabilir. Bazen de  bacak dış kısmının şişkin olması aynı görüntüye neden olabilir.  Bacaklarda  hiçbir  yapısal bozukluk olmasa bile diz çevresinde orantısız yağ birikintileri bacakta sanki eğrilik varmış  hissi uyandırabilir. İnsanlar  çoğu zaman bu görüntünün düzeltilemeyaceği  görüşündedirler. Bilgiye erişimin kolaylaştığı günümüzde böyle bir problemi olanlar araştırdığında, Estetik Cerrahlar tarafından bu görüntünün düzeltilebildiğini görmektedirler.Böyle   bir  probleme sahip  kimsenin yapması gereken şey bir Plastik Cerrahi uzmanına müracaat etmektir. Gerekli muayene ve tetkiklerden sonra bacaktaki eğriliğin ya da çarpıklığın nedeni  yumuşak  dokulardaki orantısızlıktan kaynaklanıyorsa bunun tedavisine yönelik girişimler yapılabilir.Bacakta hiçbir problem olmamasına rağmen özellikle diz iç kısmında yağ birikimine bağlı bacak ve uyluk arasındaki o düz ve muntazam ilişki kırılacak ve bacak estetik açıdan sorunlu  gibi gözükecektir. Oysa sorun bacakta değil diz iç kısmında ki yağ toplanmasındadır. Bunun tedavisi liposuction yöntemiyle bölgede fazla olan yağın boşaltılması ve bacakla uyluğu birleştiren çizginin düzleştirilmesidir. Eğer bacak  iç kısımda mevcut olan yumuşak doku eksikliğ varsa, burada yapılması gereken şey ise bu bölgede mevcut olan eksikliğin kullanılacak uygun bir protez ile giderilmesidir. Nasıl ki meme protezleri ile küçük bir meme büyültülebiliyorsa aynı şekilde bacakta da düzeltme işlemi protezle sağlanabilmektedir. Bazı durumlarda yağ enjeksiyonu tek başına sorunu çözerken bazen de protezle birlikte uygulanabilir.
 Bir çok genç bayanın stres kaynağı olan eğri bacak   ya da çarpık bacak Plastik Cerrahi uygulamaları ile tedavi edilebilir bir problem olup mutlaka bir uzmana müracaat edilmelidir.

Meme Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır .Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi önemli bir yer tutar. Bu ölçümler içinde meme hacmi küçük olduğu zaman vücut şekli görünümü eksik kalır. Memeler, yapısal olarak değişik sebeplerle biri veya ikisi de küçük veya asimetrik olabilir. Ya da doğuştan bir tanesi hiç olmayabilir . Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için , günümüzde , silikon protezler dışında başka seçenek yoktur. Kişinin kendi dokuları ile meme büyütme ameliyatları denenmiş, ancak sonuç vermemiştir. Meme protezlerinde esas madde protezin dış yüzeyinde yer alan silikondur .Sadece dolgu maddesi farklı olabilir. Her protezin kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Bunlar ameliyattan önce detaylı olarak konuşulmalı ve hangisinin kullanılacağına birlikte karar verilmelidir

Meme Küçültme

Estetik meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında estetik değil rekonstrüktif bir ameliyattır. İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir. Südyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir. Nefes almada güçlük çekilebilir. Meme derisi ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Günlük aktivite kısıtlanır. Ayrıca iri meme giysi seçimi konusunda zorluklar yaratır, kadının kendini beğenmemesi gibi sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olur. Meme küçültme amacıyla uygulanacak bir ameliyat, memelere doğal bir görünüm kazandırır, yukarıda sıralanan problemler ortadan kalkar, kişinin yaşamı kolaylaşır. Memeler çeşitli sebeplerle büyük olabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucu, vücut ölçülerine uyum sağlamayan iri meme oluşabilir. Kilo değişiklikleri, emzirme ve yer çekimi etkisi ile mevcut sorun daha da arttırabilir. Meme dokusunun artması ve buna bağlı iri meme genç kızlarda da görülebilir.

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme
Emzirme, hamilelik,  yerçekimi kuvvetinin ve dokudaki yaşlanmanın etkisi ile yıllar geçtikçe her kadının meme dokularında sarkmaların görülmesi kaçınılmazdır.  Meme dikleştirme veya mastopeksi olarak bilinen operasyon ile sarkık olan memeler tekrar şekillendirilip dikleştirilmektedir.  Mastopeksi aynı zamanda memebaşı çevresindeki koyu alan olan aerola'yıda küçültmekte ve daha estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Eğer sizin meme dokunuz küçük veya hamilelik gibi bir nedenden dolayı boyutlarında küçülme yaşandı ise bu operasyonda meme protezide yerleştirilmesi ile dikleştirmenin yanı sıra meme boyutlarında arzu ettiğiniz ölçülere de kavuşmanız mümkündür.

Meme Asimetrisi

MEME ASİMETRİSİ
Meme asimetrisi memenin boyut, şekil, pozisyon. Meme bası ve ucunun diger memeye göre belirgin farklı olmasıdır. Minimal asimetri hemen her kadında görülebilecek normal bir durumdur. Burada sözü edilen, psikolojik travmaya yol açan belirgin asimetrilerdir. Erkek memesinde de bu durum görülebilir. Genetik, gelişimsel, hamilelik ve emzirme sonrası, enfeksiyon ve cerrahi girişim sonrası görülebilir.,

 

Erkek Meme Estetiği( Jinekomasti) 

Erkek Memesinde Büyüme(Jinekomasti) Tedavisi
Erkek memesinde büyüme (jinekomasti) erkeklerin tahminen %40 ila %60'ını etkilemektedir ve tek memeyi etkileyebileceği gibi her iki meme de görülebilir. Bir çok ilacın ve tıbbi durumun erkek memelerinin aşırı gelişimine yol açtığı bilinse de vakaların çoğunda belli bir neden bulunamamaktadır.

Jinekomasti operasyonunda memelerdeki fazlalık meme ve yağ dokusu alınır. İleri vakalarda fazlalık deri dokusu da çıkartılarak göğüs duvarı daha düz, erkeksi ve daha iyi şekilli hale getirilir.  

Jinekomasti estetiği ameliyatı için en uygun adaylar
Jinekomasti estetiği ameliyatı ruhsal açıdan stabil ve sağlıklı erkeklerde her hangi bir yaşta yapılabilir. Bu operasyon için en ideal adaylar vücudun alacağı yeni şekle uyum sağlayabilecek şekilde sert ve elastik deri yapısına sahip erkeklerdir. Kilo verme için motivasyonu olmayan  Aşırı şişman hastalar, alkolizm, esrar tüketimi, şteroid anabolizan kullanımı erkek memesinde büyüme etkisi yapacağından dolayı bu durumlarda jinekomasti operasyonu uygun olmayabilir. Bu tip hastaların yukarıda sayılan madde kullanımını kesmeleri ve yaşam tarzlarını,  yeme –içme alışkanlıklarını değiştirerek meme dokusunda küçülme olup olmadığı gözlenmelidir.Daha sonra operasyona karar verilir.

 


Bölüm HekimlerimizCopyrights ©2014 Kocaeli Tıp Merkezi